Jak ušetřit na domácích mazlíčcích

Domácí mazlíčci (psi, kočky, králíci a další zvířata) představují významnou součást rodinných výdajů. Ale i v této oblasti se dá ušetřit. A to aniž bychom snížili životní komfort našeho mazlíčka.
Jak ušetřit na domácích mazlíčcích

Obecné tipy

Připravte domácnost na příchod mazlíčka a preventivné schovávejte cenné věci – zvláště psi a kočky, ale i další domácí zvířata dokážou značně „vylepšit“ domácnost, boty, oblečení... Prvním krokem příprav je tedy preventivní odstranění všech nebezpečných (např. dráty) a drahých věcí, k nimž by se mazlíček mohl dostat. Nezapomínejme, že mezi nebezpečné věci mohou patřit i například rostliny apod. Zkuste se zkrátka na chvíli vcítit do vašeho budoucího mazlíčka a popřemýšlejte, s čím by se dalo hrát :-).

Nekupujte zvířata z množíren – je pravdou, že zvíře bez PP je levnější. Ale celá věc má více úhlů pohledu. Nákupem mazlíčka z množírny jednak podporujete neetické množení zvířat, a navíc riskujete zdravotní komplikace u vašeho mazlíčka. Což se v dlouhodobém horizontu s účty od veterináře prodraží. Zvíře s PP má prokazatelný původ a případné riziko „vad“ je minimální. A navíc, snadněji pojistíte právě zvíře s průkazem původu. Pojištění zvířat se věnujeme níže.

Když nechcete zvíře s PP, jděte do útulku – mnohem lepší než podpora množitelů je podpora opuštěných zvířat. Návštěvou útulku jednak ušetřít a také uděláte dobrý skutek! Zvíře z útulku rozhodně není „horší“. Do zařízení se často dostanou zvířata, kterým umřel páníček, původní majitel se už o ně nemůže starat atd.

Přečtěte si, proč adoptovat psa (nebo kočku) z útulku.

Investujte do kvalitního krmení – je to stejné jako u zvířat s PP. Prvotní investice je sice vyšší, ale budete mít mnohem větší jistotu, že váš mazlíček bude zdravý. A ušetříte za veterináře.

Očkování a pravidelné kontroly jako prevence – očkování proti častým nemocem nebo parazitům by mělo být samozřejmostí. Stejně tak pravidelné návštěvy veterináře pro odhalení případných zdravotních komplikací.

Kastrujte psy, kočky, králíky... – majitelé zmíněných zvířat by o kastraci měli uvažovat minimálně z toho důvodu, že je účinnou prevencí zdravotních komplikací. Kastrace psa, kastrace kočky i kastrace králíka vám může ušetřit spousty peněz. Věděli jste například, že podle studií má 75 % samic králíka rakovinu dělohy ve věku 3 – 6 let?


Máte zájem o SEO služby s výsledky? Pořiďte si microsite, jako je tato.

Icon made by freepik from www.flaticon.com